Solarium a profilaktyka przeciwzakrzepowa

Miałem 2 tygodnie temu operację zespolenia kości po złamaniu otwartym podudzia. Jutro idę ściągnąć szwy. Cały czas stosuję heparyny podawane podskórnie. Czy w chwili obecnej mogę korzystać solarium?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niestety nie. Jeśli stosuje Pan heparyny drobnocząsteczkowe to z uwagi na to, że narażony jest Pan na zakrzepicę (unieruchomienie kończyny dolnej). Solarium rozgrzewa intensywnie ciało a to zwiększa prawdopodobieństwo zakrzepicy i powikłań z tym związanych. Po uaktywnieniu się ruchowym i zaprzestaniu stosowania heparyn można zacząć korzystać z solarium.