Powiększone jądro po operacji żylaków powrózka nasiennego

Mąż 10 lat temu przeszedł zabieg operacyjny, który został przeprowadzony metodą Bernardiego. Zabieg został przeprowadzony z powodu leczenia niepłodności. Od czasu zabiegu jądro jest powiększone i to bardzo znacznie /jest wielkości kaczego jaja/. Czasami daje dolegliwości bólowe, a na co dzień utrudnia chodzenie, a także współżycie. Obecnie mąż ma 45 lat, nie chce iść do lekarza, bo to dla niego wstydliwy problem i twierdzi, ze nic nie jest w stanie mu pomóc. Czy można przywrócić jądro do normalnych rozmiarów, w jaki sposób i w jakim szpitalu?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trudno odpowiadać na te pytania bez badania. Możliwe, że po operacji żylaków powrózka nasiennego doszło do powikłania czyli wystąpienia wodniaka jądra. Nie ma innego wyjścia tylko mąż musi z tym problemem udać się do urologa. Jeśli rzeczywiście jest to wodniak jądra w czasie prostego zabiegu można usunąć tą przypadłość.