Badania kontrolne enzymów po zastosowaniu leków regenerującymi miąższ wątroby

Z moimi wynikami (ALAT kolejno 136, 182, 170) byłem u gastrologa i po wywiadzie stwierdził toksyczne uszkodzenie wątroby lekami przeciwbólowymi. Fakt, przez długi okres czasu brałem ich ogromne ilości. Wątroba mnie czasem lekko pobolewa i kłuje, ale nie często. Lekarz zapisał mi tabletki na regeneracją wątroby. Po wybraniu mam powtórzyć ALAT. Lekarz kazał powtórzyć ALAT po 3 tygodniach brania leków jednak inny lekarz powiedział, abym powtórzył badanie po około 2 miesiącach, bo wcześniej nie ma sensu. Więc kiedy mam ponownie skontrolować ALAT?
USG - prawidłowe;
HCV - ujemne;
HBV - szczepiony;
ALAT - obecnie 170 (norma do 45);
ASPAT - 63 (norma do 35);
BILIRUBINA - w normie;
GGTP - 59 (norma do 55);
BIAŁKO OSTREJ FAZY C-REAKTYWNE CRP - 0,120 (norma do 0,500)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z mojego punktu widzenia radziłbym wykonanie badań kontrolnych rzeczywiście dopiero po około 1,5-2 miesiącach. Oczywiście w tym okresie zakaz spożywania alkoholu oraz jeśli to możliwe nieprzyjmowanie jakichkolwiek leków.