Jak przebiega pobyt w szpitalu po wycięciu wyrostka robaczkowego?

Mój 11 letni syn został zoperowany w piątek o godzinie 12.20 - usunięto wyrostek robaczkowy. W sobotę był na ścisłej diecie i otrzymywał jedynie kroplówki. W niedzielę miał podawane jedynie doustnie płyny, a w poniedziałek dopuszczono kleik ryżowy. Po operacji miał prawidłową temperaturę, nie był to stan zapalny wyrostka, a rana była czysta bez konieczności podawania antybiotyku. We wtorek otrzymał dietę tzw. lekkostrawną i lekarz oznajmił, iż syn może zostanie wypisany do domu w czwartek pod warunkiem, iz wszystko będzie w porządku. W poniedziałek w godzinach rannych został usunięty wenflon. Czy taki przebieg pobytu w szpitalu wynika z troski czy z przyczyn finansowych-kontraktowych?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

To nie żadne kwestie finansowo-kontraktowe. Jakby tak było Pani syn na drugi dzień zostałby wypisany do domu. To zupełnie prawidłowe postępowanie po operacji appendektomii u dziecka.