Obłożony język i ciągły niesmak w ustach po cholecystektomii

Jestem pół roku po cholecystektomii rozpoczętej laparoskopowo, a zakończonej klasycznie. Od operacji codziennie rano po obudzeniu mam bardzo mocno obłożony język nalotem koloru brązowo-czarnego oraz niesmak w ustach o przeważającym gorzkim smaku. Czy ma to związek z operacją i jak mogę na to zaradzić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Raczej to nie ma nic wspólnego z przebytym zabiegiem usunięcia pęcherzyka żółciowego. Radzę ewentualnie wykonać gastroskopię celem oceny błony śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy, gdyż może tam tkwi patologia (np. refluks żółciowy). O tym jednak powinien zadecydować lekarz prowadzący.