Żylaki powrózka nasiennego u 17-tka

Mój syn ma 17 lat i urolog stwierdził żylaki lewego powrózka. Czy syn powinien niezwłocznie poddać się zabiegowi i ewentualnie jakie badania powinnam mu zrobić przed zabiegiem?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli urolog nic nie wspominał na temat zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego to widocznie są one w takim stadium, które nie wymaga operacji tylko pewnie obserwacji. Są różne stadia rozwoju żylaków powrózka nasiennego. Początkowe stadia nie wymagają leczenia operacyjnego. Wskazaniem do leczenia operacyjnego są dolegliwości bólowe lub potwierdzona niepłodność.