Gorączka po przebytym ostrym zapaleniu trzustki

Mąż przeszedł ostre zapalenie trzustki, przebywał w szpitalu 9 dni, tam podawano kroplówki, dostawał antybiotyki i był żywiony pozajelitowo, tomografia komputerowa kontrolna nie stwierdziła żadnych torbieli czy ropni, po wyjściu ze szpitala gorączkuje z tym że codziennie jest mniejsza (a jest to 3 dzień) zaraz po wyjściu miał 39 a teraz 37,8, do domu dostał tylko Kreon.

Czym może być spowodowana ta gorączka?
Czy mogą wystąpić jeszcze jakieś powikłania?
Czy tomograf daje w 100% pewność, że nic tam się nie zrobiło?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli gorączka w przeciągu najbliższych 2-3 dni nie ustąpi należy pilnie skontaktować się z lekarzem. Obecna gorączka może świadczyć jeszcze o ustępowaniu stanu zapalnego, wypłukiwaniu się czynników zapalenia trzustki z organizmu. TK jamy brzusznej bardzo dokładnie opisuje stan morfologiczny trzustki i na jej podstawie określa się obraz chorobowy (USG ma tu zazwyczaj bardzo słabą funkcję diagnostyczną).