Pozostawione szwy pooperacyjne

Po usunięciu szwów po operacji cieśni nadgarstka - pozostawiona została nitka (zauważyłam ją po kilku dniach) , która - mimo iż udało się ją nieco wysunąć pincetą - jest jednak zapętlona wewnątrz jeszcze nie do końca zagojonej blizny i nie da się jej wyciągnąć, wokół tego tworzy się bolesne miejsce, lekko ropiejące.
Czas od usuwania szwów - dwa tygodnie, operacja - miesiąc temu.
Jak opatrzyć to miejsce aby pozbyć się tej nitki bez konieczności ponownej ingerencji chirurgicznej? Czy stosowanie maści ichtiolowej lub innej spowoduje, że ta pozostawiona nić *wyjdzie* sama?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno w tej sprawie należy udać się do poradni chirurgicznej. Zapewne jest to jakiś szew wewnętrzny, wchłanialny. Jeśli tak należy go delikatnie podciągnąć i obciąć, aby schował się pod skórą. Tylko w tkankach miękkich taki szew może ulec wchłonięciu. Jeśli to szew skórny, niewchłaniany to musi całkowicie zostać usunięty. Nie polecam żadnych maści, gdyż w takim wypadku mogą żadne nie poskutkować, a wręcz pogorszyć sytuacje.