Olbrzymia śledziona

Moja babcia ma 69 lat. Ma śledzionę wielkości jej brzucha. Przez trzy tygodnie nic nie jadła. Trafiła do szpitala w Chorzowie na oddział wewnętrzny. Robili jej USG i widać jakieś plamki. Czy jest jakaś operacja by tą śledzionę usunąć? Czy to bezpieczne w takim wieku? Babcia już prawie nie chodzi. Choroba ta jest zaniedbana. Chcemy coś z tym zrobić, bo babcia się meczy, a nie chcemy by tak właśnie jej życie się skończyło. Czy jest jakiś dobry prywatny specjalista, który podjąłby się ewentualnej operacji.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Musicie Państwo skonsultować się z hematologiem. On musi zbadać babcie i przeanalizować jej wyniki badań laboratoryjnych i USG. To hematolog właśnie decyduje o tym czy należy śledzionę usunąć. Jeśli napisze, że taka operacja jest wymagana to w każdym ośrodku chirurgicznym taki zabieg jest możliwy do wykonania.