Zakrzepica żył udowych a operacja plastyczna

Proszę o informację na temat potencjalnego ryzyka spowodowanego zakrzepicą żył udowych (kobiet 50 lat, leczenie zachowawcze od trzech miesięcy) podczas około 3 - godzinnej operacji plastycznej (fifting twarzy). Obecne stan zdrowia dobry, przyjmuję leki na zakrzepicę. Zabieg planowany jest za dwa miesiące.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Myślę, że po tak długim okresie leczenia heparynami drobnocząsteczkowymi, jeśli obecnie stan jest dobry, bez cech zakrzepicy, może Pani swobodnie przejść taką operację, ale oczywiście radzę podejść do zabiegu pod osłoną właśnie heparyn drobnocząsteczkowych. Jeśli ma Pani żylaki kończyn dolnych w okresie zabiegu proponuję oprócz leków także zastosować kompresoterapię (pończochy uciskowe).