Szpecąca blizna po cesarskim cięciu

Mam 42 lata. Dwa lata temu miałam robiona cesarkę w renomowanej klinice (z powodu raka szyjki macicy). Lekarz, który mi ja robił niestety źle mnie zszył i *obdarował* mnie brzydkim, dużym fałdem z lewej strony! Jestem załamana. Nie wiem juz do kogo się z tym udac? Co robić? Nie moge normalnie funkcjonować. Moze dla kogoś to smieszne, ale mój zwiazek zaczyna się rozpadac, poniewaz nie jestem wstanie przemóc się do zbliżeń! Nie mogę patrzec na siebie i czuję ogromny dyskomfort! Pytałam juz wielu lekarzy, ale nikt nie udzielił mi odpowiedzi! Proszę o pomoc! Czy jest szansa, abym wygladała i czuła się w miarę normalnie? Tak przy okazji! Okazało się, ze mam kamienie w pęcherzyku żółciowym i w zwiazku z tym chiałam zapytac czy jest możliwośc usunięcia ich i równoczesnie poprawienie tego nieszczęsnego szwa?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

W warunkach publicznej służby zdrowia raczej nie zostanie Pani skorygowana szpecąca blizna. Radzę w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem plastycznym. Niestety taki zabieg będzie płatny. A kamicę pęcherzyka żółciowego najlepiej wyleczyć usuwając pęcherzyk metodą laparoskopową (pozostają niewielkie blizny, prawie niezauważalne). Można to oczywiście wykonać w publicznym szpitalu.