Wodniak jądra i przepuklina u dziecka

Jestem mamą dwuletniego chłopca, który ma wodniaka jądra i przepuklinę po lewej stronie. Jak wygląda zabieg chirurgiczny u takiego dziecka, jakie jest wtedy znieczulenie, jakie wiąże się z tym ryzyko? Mój synek ma również skłonności alergiczne, jest pod stałą opieką alergologa, czy to nie będzie sprawiało dodatkowych problemów?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Zabieg chirurgiczny wygląda podobnie jak u osób dorosłych z drobnymi modyfikacjami technicznymi. Zabiegi przepukliny i wodniaka jądra są opisane na stronie www.echirurgia.pl Sam zabieg wodniaka plus plastyka przepukliny zajmie około jednej do góra dwóch godzin.

U tak małego dziecka z reguły takie zabiegi wykonuje się w znieczuleniu ogólnym czyli dziecko będzie całkowicie uśpione. Po dobie lub dwóch dziecko może opuścić szpital. Powikłania chirurgiczne pooperacyjne są typowe, najczęściej krwiak, zropienie rany, obrzęk jądra.

O tym, na co dziecko jest uczulone trzeba dokładnie poinformować lekarza prowadzącego, a szczególnie anestezjologa. Dzięki tym informacjom anestezjolog będzie mógł odpowiednio dobrać leki potrzebne do znieczulenia.