Naderwanie mięśnia brzucha po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Jestem po usunięciu pęcherzyka żółciowego, mam 19 lat. W tamtym roku w październiku miałam usunięty,obecnie boli mnie blizna w okolicyprawej podżebrowej jest ona zaczerwieniona oraz sinawa.byłam u lekarza ogólnego i dał mi skierowanie do chirurga. Chirurg zrobił usg w którym wykazano cyt* w skórze powłok w prawej okolicy pożebrowej w obrębie blizny poperacyjnej uwidoczniono owalne ognisko hypoechogenen o wymiarach 0,68x04 cm z grzbietowym wzmocnieniem akustycznym. Obraz usg blizny z możliwością krwiaka w bliźnie.W lini pachwowej przedniej prawej pośród mięśnia skosnego zewn. w powłokach brzucha wykazano niekształtne podłużne hypoechogenne ognisko o wymiarach 1,8x 0,8 cm które jest bolesne pod uciskiem. Na pierwszym miejscu odpowiada ono naderwaniu mieśnia z niewielkim krwiakiem w miejscu uszkodzenia* mam pytanie poniewaz lekaż mi nic praktycznie nie powiedział tylko kazał przyjśc za tydzień.co to jest takiego co się z tym robi i skąd się to wzięło?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli jak to opisał chirurg jest to naderwanie mięsnia z niewielkim krwiakiem to praktycznie wystarczą żele lub maści działająco przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz z heparyną (spowoduje to szybsze wchłanianie krwiaka). Zmiany wystarczy obserwować, nawet moga wchłonąć się samoistnie bez leczenia. W miejscu blizny są osłabione powłoki brzuszne przez co nawet niewielki wysiłek fizyczny może spowodować naderwanie mięśnia w pobliżu blizny.