Ginekomastia – sposób leczenia

Jestem chłopakiem, mam 18 lat i od 5 lat mam w prawej piersi guza (tzn.ginekomastię piersi). Mialem robione USG, w ktorej wykazalo grubosc tkanki 11-12mm tkanki gruczolowej. Odczynowych wezlow chlonnych w dole pachowym nie ma. I mam skierowanie na operacje i nie wiem co mam zrobic i chcialbym wiedziec czy da sie lekami zrobic, zeby go nie było?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jedyną dopuszczoną metodą leczenia ginekomastii jest operacyjne wycięcie nadmiaru tkanki gruczołowej. Uważa się, że powinna niepokoić ginekomastia bardzo nasilona i (lub) trwająca dłużej niż rok.