Czy można mieć 2 wyrostki robaczkowe?

Moja dziewczyna miała wycięty wyrostek w październiku 2008 roku i do tej pory ma okropne bóle brzucha po stronie wyrostka (przychodzą nagle i trwają parę minut, a czasem brzuch boli Ją cały dzień z przerwami ), boli Ją również rana ( górna część rany gorzej od reszty i to tam Ją przeważnie boli). Czy jest to możliwe, aby miała drugi wyrostek? Czy może został tamten źle wycięty?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

To, że boli okolica blizny po zabiegu nie znaczy, że jest to związane z występowaniem drugiego wyrostka (nie ma takiej możliwości) lub złego jego wycięcia (zawsze wycina się wyrostek robaczkowy w całości). Trudno mi cokolwiek więcej napisać bez badania. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z lekarzem. Być może konieczne będzie wykonanie USG jamy brzusznej lub innych badań dodatkowych np. laboratoryjnych. O tym zadecyduje lekarz prowadzący. Przyczynę tych dolegliwości mogą być niestety zrosty pooperacyjne (brak skutecznych możliwości leczniczych).