Stulejka a zakażenie układu moczowo-płciowego

Nie mogę zdjąć napletka ani w zwodzie ani w naturalnej postaci. Podejrzewam ,że mam stulejkę. Jednak ten problem nie przeszkadza mi w oddawaniu moczu czy tez przy kontaktach seksualnych. Mam jednak pytanie czy z medycznego punktu widzenia napletek musi być zdjęty? Czy jest to zabieg kosmetyczny czy też może stulejka zagrażać prawidłowemu funkcjonowaniu układu moczowo-płciowego?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Stulejka nie jest naturalnym stanem anatomicznym, a niestety taka u Pana zapewne występuje. Należy z tym problemem udać się do urologa. Stulejka niestety może powodować z uwagi na trudności w oddawaniu moczu i zaleganie mastki zakażenie układu moczowo-płciowego. Najwłaściwszym sposobem leczenia jest zabieg.