Powiększenie powrózka nasiennego po uderzeniu

Jakiś czas temu kolega uderzył mnie w kość w okolicy pachwiny. Po tym uderzeniu powiększył mi się przewód prowadzący do jąder. W mosznie nie odczuwam bólów, jedynie lekkie szmery w dolnej części brzucha. Z czym mam do czynienia? Czy od uderzenia mogą zrobić się żylaki powrózka nasiennego? Czy po tej chorobie człowiek jest skazany na niepłodność? Dodam, że mam 16 lat i niedawno miałem pierwszą polucję nocną. Może to coś związanego z dojrzewaniem?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Najważniejsza rzecz to iść do lekarza. Wystarczy, żeby zbadał Cię lekarz pierwszego kontaktu. Myślę, że raczej dolegliwości i stan Twojego powrózka nasiennego związany jest z dojrzewanie, a nie urazem. Niestety, ale musi on zostać przebadany przez lekarza. Żylaki powrózka nasiennego nie pojawiają się nagle i po urazie. A jądra w Twoim wieku stale się powiększają, jak też i struktury z nimi związane.