Krwawienie z dróg moczowych po laparoskopowym usunięciu kamieni nerkowych

Po kilku dniach od zabiegu laparoskopowego usunięcia kamieni z jednej nerki u mojego 60-letniego Ojca pojawiło się krwawienie z dróg moczowych. Niespodziewanie pojawiał się ból nerki i wraz z moczem wydalana była krew w dużych ilościach. Stan taki mający miejsce co parę dni, gdy już wystąpił trwał początkowo kilka minut i ból oraz krwawienie ustawały. Obecnie od zabiegu minął miesiąc, ból utrzymuje się przez cały czas, krwawienia nadal występują co kilka dni. Trzykrotny pobyt w szpitalu nie dał odpowiedzi na pytanie o przyczynę krwawień i bólu nerki. Pośród teorii o skrzepach, skierowania na badania do lekarza naczyniowca (ponoć badanie nie powiedzie się bez wystąpienia krwawienia) mój Ojciec słabnie z każdym dniem. Po jednym z krwotoków Ojciec został zawieziony do szpitala, gdzie właśnie stwierdzono, że badanie może być wykonane jedynie podczas krwawienia. Jako, że krwotoki są kilkuminutowe to z braku takiego w danym czasie oraz przy braku miejsc w szpitalu, Ojciec został odesłany do domu. W tej chwili po kolejnym krwotoku następuje kolejny wyjazd do szpitala. Proszę o poradę w zaistniałej sytuacji, która zaczyna przypominać swoisty ping-pong w obliczu stale pogarszającego się stanu Ojca.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trudno rzeczywiście określić jakie są przyczyny krwawień z dróg moczowych bez badań dodatkowych. Najlepszym sposobem zlokalizowania miejsca krwawienia z dróg moczowych będzie zapewne podanie kontrastu w trakcie krwawienia i określenie miejsca wycieku krwi wraz z kontrastem w czasie badania rentgenowskiego. Dlatego dopiero po tym badaniu będzie można cokolwiek więcej napisać i sprecyzować dalsze postępowanie. Obecne dolegliwości mogą być właśnie związane z zaleganiem skrzepów krwi w drogach moczowych.