Krwiak jądra po operacji wodniaka jadra

Po operacji dużego wodniaka w październiku br. zrobił mi się krwiak w górnej części jadra. Z każdym miesiącem jest mniejszy, ale ciągle mam tam lekkie zgrubienie. Czy to jest dobrze? Czy tak mi już zostanie? Czy musi to zostać usunięte? Jakiś czas po operacji brałem rożne antybiotyki, aby krwiak się wchłaniał i nie było infekcji.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niestety, ale może być tak, że krwiak już do końca nie wchłonie się. Minęło już sporo czasu i szansa na całkowite wchłonięcie krwiaka jest niewielka. Prawdopodobnie doszło już do organizacji krwiaka czyli przerośnięcia krwiaka włóknikiem. W takim stanie nie ma możliwości, żeby się wchłonął. To nic groźnego i nie wymaga interwencji chirurgicznej. Tak już pewnie zostanie. Trzeba się do tego przyzwyczaić i nie zwracać na to uwagi. Dobrze by jednak było, żeby Pana jeszcze zbadał chirurg.