Przewlekły obrzęk stawu skokowego

Od 2 lat moja córka (13 lat) ma opuchliznę nad lewą zewnętrzną kostką, czasami odczuwa silny ból. Najpierw była leczona u chirurga: tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne, potem przepisano tygodniową rehabilitację (prądy i masaże wodne). Następnie byliśmy u ortopedy, który stwierdził, że to jest tłuszczyk i po jakimś czasie powinien się wchłonąć, przepisywał tabletki przeciwzapalne i maści do smarowania. Noga była ciągle spuchnięta i bolała. Po pół roku leczenia lekarz ortopeda stwierdził, że nic już na to nie poradzi i skierował o poradę do reumatologa. Reumatolog przepisywał: sole do kąpieli, tabletki przeciwbólowe, maści do smarowania i stwierdził, że to nie jest nic groźnego i samo się wchłonie! Minęło przeszło 2 lata, a noga ciągle jest opuchnięta i przy dłuższym chodzeniu boli.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Może warto byłoby wykonać jeszcze badania dodatkowe kontrolne z krwi stwierdzające stan zapalny stawu skokowego spowodowany np.: reumatoidalnym zapaleniem stawów lub dną moczanową (morfologia, CRP, OB, ASO, latex lub odczyn Waalera i Rosego, kwas moczowy). Jeśli i one wyjdą w zakresie normy należałoby zastanowić się także nad konsultacją z chirurgiem naczyniowym, gdyż obrzęk taki może być spowodowany patologią w zakresie krążenia krwi.