Trzecie jądro?

Mam od ok. 8 lat mam trzecie jądro, to znaczy jest w worku mosznowym cos o wielkosci jądra, ale podświtlajac to swiatlo przenika przez to trzecie jadro w przeciwienstwie do jąder tych dwoch *prawdziwych*. Przy sciskaniu tego nic mnie nie boli w przeciwienstwie kiedy sciskam jądra, ale zadnych innych objawow w rodzaju bólu nie ma przy tym. Czy to trzeba usunac? Jak dlugo potrwa taki zabieg? Czy bede musial isc do szpitala na kilka dni? Co jesli nie usune tego?
Czy jest mozliwosc ze plodnosc moze byc przez to zanizona? Mam 20 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Objawy jakie Pan opisuje raczej wskazują na występowanie jakiejś torbieli w worku mosznowym, a nie trzeciego jądra. Na pewno z tym problemem należy udać się do urologa, który bezpośrednio zdiagnozuje obecność podejrzanego guza w worku mosznowym. Zapewne będzie konieczny zabieg usunięcia tego guza. Wykonuje się go w warunkach szpitalnych. Pobyt to zazwyczaj 2-3 dni. Sam zabieg z reguły nie jest skomplikowany i trudny. Jest krótki, w granicach 0,5-1 godziny. Decyzję w sprawie zabiegu musi podjąć urolog po badaniu. Taki guz rzeczywiście może powodować niepłodność.