Guzek sutka u mężczyzny a leki na przerost prostaty

Mój tata 3 m-ce temu zauważył u siebie guzek na sutku. Po wizycie u lekarza onkologa dostał skierowanie na USG oraz na biopsję. Oto wyniki dzisiejszego USG: *Na lewym gruczole piersiowym na godz. 8 jest widoczne owalne ognisko o podwyższonej echogeniczności o wym. 22 mm x 10 mm, podobne ognisko widoczne jest na granicy lewego dołu pachowego o wym. 10 mm x 7 mm.

Biopsja będzie wykonana dopiero 14 kwietnia - najwcześniejszy z możliwych terminów wykonania jej.
Jestem szczerze zmartwiona wynikiem USG taty. Panie Doktorze bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi czy jest to coś niepokojącego, pragnę nadmienić, iż tata jest pod stałą opieką lekarza urologa i bierze leki na prostatę.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno, aby cokolwiek więcej na ten temat napisać trzeba poczekać na wyniki badania biopsji cienkoigłowej guzków. Guzki na sutku u mężczyzn często są objawem ginekomastii i tą chorobę trzeba na początku wziąć pod uwagę. Jest to niekontrolowany rozrost gruczołu sutkowego u mężczyzn, zwłaszcza w starszym wieku. Powodują często taki stan leki stosowane na przerost gruczołu krokowego.