Zamykanie drobnych naczyń laserem jest bezpieczne?

Mam problem z żylakami oraz naczyniakami. Przeszłam już jedną operację usuwania żylaka, ale niestety z marnym skutkiem. Żeby choć trochę poprawić wygląd nóg zaczęłam usuwać powstałe naczynka laserem, jest poprawa, ale po kazdym zabiegu bolą mnie nogi od środka (odczuwam rwanie). Czy takie zamykanie laserowe może być niebezpieczne? Czy może spowodować zakrzep w nodze? Mam 27 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli laserem zamyka się drobne poszerzenia naczyniowe jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Praktycznie nie ma możliwości powstania zakrzepicy żył głębokich kończyny dolnej po tym zabiegu. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej bezpośrednio o to zapytać lekarza wykonującego ten zabieg.