Guzy po obu stronach czoła

Od ponad kilku dobrych lat tzn. 4 moze wiecej mam po obydwu stonach czola guzy lub jakies zgrubienia badz narosla kosci. Bylem u lekarza, ale nic konkretnego nie powiedzial tylko tyle, ze sa to zmiany przy dojrzewaniu i niedlugo znikna (obecnie mam 20 lat i nic nie zniknelo). Nie wiem co to jest, guzy nie rosna, nie bola, a pod skora, gdy dotykam, pukam w to miejsce to tak jakby to byla zwykla kosc tylko, ze wypuklona. Najgorsze jest to, ze te guzy widac. Czy mozna dokladnie wiedziec co to jest i jak ewentualnie pozbyc sie tego lub zmniejszyc?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na początku należałoby wykonać RTG czaszki, aby stwierdzić czy guzy mają strukturę kostną. Jeśli to tylko tak silnie rozbudowane guzowatości czoła to raczej nic z tym nie da się zrobić. Tak prawdopodobnie wygląda Pana anatomia ciała. Trudno mi coś konkretnego napisać bez badania Pana. Jeśli ma Pan duże wątpliwości niech Pan spróbuje skonsultować się z chirurgiem.