Trzustka atroficzna po ostrym zapaleniu

Jestem po OZT w 2003 roku i zrobiłem sobie TK jamy brzusznej i wynik brzmi *Trzustka atroficzna, jednorodna przed i po podaniu środka cieniującego. Poza tym struktury anatomiczne w wykonanym zakresie badania bez zmian.* Jak to rozumieć? To źle czy dobrze?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

To nawet dobry wynik jak stan po ostrym zapaleniu trzustki. Atrofia to znaczy zanik. Myślę, że to jedna z łagodniejszych form zejścia ostrego procesu zapalnego w przypadku trzustki. Gorszą formą zejściową zapalenia byłby ropień lub torbiel. Atrofia może określać stan niewydolności funkcjonalnej. Wyrównać taki stan można przez zastosowanie substytucji enzymatycznej.