Usunięcie niezstąpionego jądra a płodność

Mam niezstąpione lewe jądro, które muszę usunąć operacyjnie. Chcemy starać się z żoną o dziecko. Czy po usunięciu jądra trzeba odczekać jakiś dłuższy okres przed staraniami o potomka i czy ta operacja w jakiś sposób wpłynie na moją płodność? Przeprowadzam regularne badania spermy i wyniki są jak najbardziej w porządku. Mam 32 lata.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Myślę, że po usunięciu niezstąpionego jądra jakość spermy nie powinna się zmienić. Prawdopodobnie obecnie cała sperma pochodzi z prawidłowo usytuowanego jądra. Myślę, że po miesiącu od zabiegu można ponownie skontrolować jakość nasienia i zacząć swobodnie starać się o dziecko.