Leki przeciwbólowe po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego?

Jestem prawie 4 miesiące po usunięciu pęcherzyka metodą laparoskopową. Czy mogę stosować lek przeciwbólowy? W ulotce leku zalecają ostrożność po takich zabiegach. Cierpię na mocne migreny, brałam parę razy ten lek, ale odczuwam ból w prawy boku (nie wiem czy to po leku). Czy jakiś może Pan zaproponować lek przeciwbólowy bezpieczny po takiego typu zabiegach? I czy po 4 miesiącach od zabiegu jedzenie ciężkostrawnnych pokarmów może powodować bóle w prawym boku pod żebrami?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Lek przeciwbólowy nie powinien wywoływać dolegliwości bólowych ze strony jamy brzusznej nawet po cholecystektomii. Okres 4 miesięcy po zabiegu jest bardzo odległy. Po takim okresie można zażywać leki przeciwbólowe wszelakiego typu. Może ból nie jest związany z przebytym zabiegiem (także ten po ciężkostrawnych pokarmach) tylko z patologią w zakresie żołądka lub dwunastnicy. Może warto byłoby wykonać gastroskopię i ewentualnie kontrolne USG jamy brzusznej. O tym jednak powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Co do leczenia migreny najlepiej w tej sprawie poradzić się neurologa.