Żylaki odbytu po gumkowaniu i ponowne krwawienie

Od marca 2006 roku mam klopoty z jelitem, zauważyłam krwawienia z odbytu, od razu zwróciłam się do lekarza, który zrobił mi kolonoskopię, wyciął wypadający guzek krwawniczy. Kolonoskopia z 2006 roku była w porządku. Był spokój kilka miesięcy, a następnie znowu pojawiły się krwawienia /jasna krew podczas końcowego wypróznienia lub na papierze toaletowym/. Zwróciłam się do lekarze proktologa, który zrobił mi rektoskopię jelita do 30 cm, a następnie gumkował dwa hemoroidy, jeden, a za kilka miesięcy drugi. Po drugim gumkowaniu miałam zapalenie pęcherza moczowego z krwią, otrzymywałam furagin, zrobiłam USG pęcherza - norma, badania na bakterie - brak, ale ustapiło. Stwierdzono hemoraidy III stopnia, brałam lek na niewydolność krążenia, czopki i bóle w dole kości krzyżowej /jelita/ minimalnie ustały. Minął niecały rok i znowu pojawiły się krwawienia i co teraz?
Muszę dodać, że mam bardzo długie godziny pracy siedzącej przed komputerem, staram się cwiczyć, ale tylko się staram niż ćwiczę.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Prawdopodobnie obecne krwawienia z odbytu to następstwo dalej występujących żylaków odbytu. Z reguły u ujścia odbytu powiększa się więcej niż 2 żylaki (z reguły przynajmniej 3). Takie żylaki powiększają się systematycznie. Zapewne w chwili obecnej nadal wymaga Pani zabiegowego usunięcia następnych żylaków. Żylaki powstały w nowym miejscu u ujścia odbytu. Należy, więc ponownie skontaktować się z proktologiem celem dalszego leczenia.