Nieskuteczne leczenie farmakologiczne refluksu żołądkowo-przełykowego

Jak poddać się zabiegowi, aby zwalczyć refluks. Biorę łagodne leki i treść pokarmowa cofa się do tego stopnia, że mam zniszczona krtań tzn. krwawienie i straszny ból, zatkany nos i bolą mnie uszy. Co trzeba zrobic i jaki zabieg wykonuje chirurg, aby pomóc.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Oprócz leków typu inhibitorów pompy protonowej wykorzystuje się także leki prokinetyczne. O leczeniu powinien decydować gastroenterolog i on powinien Pana prowadzić. Jeśli zawiodą wszystkie metody leczenia zachowawczego gastroenterolog skieruje na zabieg chirurgiczny. Operację w refluksie żołądkowo-przełykowym wykonuje się tak jak w przypadku przepukliny rozworu przełykowego.

Proszę spojrzeć na strony:
http://www.echirurgia.pl/przepukliny/przepuklina_rozworu_przelykowego.htm
http://www.echirurgia.pl/przepukliny/fundoplikacja_sposobem_nissena.htm