Złamanie kości udowej z przemieszczeniem u 5-latka a prawidłowy zrost

Mój synek w przedszkolu złamał sobie udo z przemieszczeniem. 3 tyg. leżał na wyciągu i teraz będzie 5 tyg. w gipsie, jeden tydz. zwolnili go i tak z wyciągu, ale mam pytanie, bo nie mogę spokojnie spać, na zdjęciu rentgenowskim widać wyraźnie, ze kości nie nakładają się na siebie mimo to ze leżał na tym wyciągu. Lekarz zapewnił mnie, ze tak musi zostać, ze kość się obwiąże, ale to wygląda tak jakby jeden palec przyłożyć do drugiego na równo i jeden odstaje na 3 cm i tak wygląda jego kość. Czy mam gdzieś szukać porady specjalisty? Nie wiem co mam robić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Skoro lekarz powiedział, że stan taki po złamaniu jest prawidłowy - to tak na pewno jest. Leczenie złamań u dzieci, a u dorosłych różnią się zasadniczo. U dzieci, aby doszło do prawidłowe, równego zrostu kości nie musi występować dokładne dopasowanie odłamów kostnych. Może występować niewielkie przesunięcie w odłamach byle zachowana była okostna, a zrost nastąpi prawidłowy. Obecnie należy cierpliwie czekać aż kość zrośnie się i wygoi. Może będzie konieczna także rehabilitacja. O wszystkim zadecyduje lekarz prowadzący.