Leki na podwyższoną prolaktynę a zaburzenie erekcji

Od 2 lat leczę się endokrynologicznie z powodu podwyższonego poziomu prolaktyny i lekarz przepisał mi odpowiednie leki i teraz prolaktyna jest już w normie, ale od kiedy zacząłem się leczyć wystąpiły u mnie zaburzenia erekcji. Moje pytanie brzmi: czy lek na podwyższoną prolaktynę może zaburzać erekcje? Mam 21 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Leki na podwyższona prolaktynę stosowane są u mężczyzn w przypadku hiperprolaktynemii powodującej oligospermie, utratę libido, impotencję. Dlatego raczej nie powinien lek wywoływać zaburzeń w erekcji lecz wręcz przeciwnie zwiększać ją, poprawiać lub regulować. Radzę więc w sprawie zaburzeń erekcyjnych skonsultować się z fachowcem, najlepiej z andrologiem.