USG piersi a cykl miesiączkowy

Jakiś czas temu w piersi wyczułam małe zgrubienie, byłam z tym u lekarza i dowiedziałam się, że to nic poważnego (po prostu jest to związane z grudkowata budową moich piersi). Ale ostatnio byłam kilka razy w solarium, po ostatniej wizycie guzek się powiększył i zaczął boleć. Wiem że na USG powinno się iść w odpowiednim dniu cyklu (a w moim przypadku to jeszcze 10 dni ). Czy mogę na usg iść wcześniej? Czy takie wcześniejsze badanie wykaże prawidłowy obraz?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Najlepiej badać piersi samemu lub badaniem ultrasonograficznym (USG) zawsze tydzień po menstruacji czyli najlepiej między 10-15 dniem cyklu (pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego). Jeśli Pani jest w 10 dniu cyklu to myślę, że jest to odpowiednia pora na badanie USG piersi.