Leczenie hemoroidów po klasycznym wycięciu

Jestem po operacyjnym usunięciu zewnętrznych żylaków odbytu. Po pierwszym wypróżnieniu wypadły mi dwa żylaki wewnętrzne i po ich odprowadzeniu przez samego proktologa wypadają w dalszym ciągu przy wypróżnieniach. Byłam na kontroli u innego lekarza chirurga, który stwierdził, że czeka mnie druga operacja. Jestem załamana, ponieważ drugi raz tego bólu nie przeżyję. Otrzymuję leki.

Proszę o informację, czy NAPRAWDĘ nie ma możliwości wyleczenia się farmakologicznie lub usunięcia ich jakąś inną metodą (gumkowanie). Nie zgodzę się już na operację, ponieważ boję się dalszych powikłań (względnie ponownego nieumiejętnego usunięcia żylaków odbytu) i nieznośnego bólu. Czuję znacznie większy dyskomfort niż przed operacją.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Oczywiście nie musi Pani obecnie zgadzać się na zabieg wykonywany klasyczną metodą. Myślę, że w Pani przypadku można wybrać metody innego typu, mniej inwazyjne. Nie ma przeciwwskazań, aby po zabiegu klasycznym poddać się innym metodą usuwania hemoroidów. Oczywiście wcześniej trzeba na ten temat, po dokładnym badaniu, porozmawiać z chirurgiem, który będzie wykonywał zabieg tą metodą (np. gumkowanie, zamrażanie). Najlepiej wybrać chirurga z doświadczeniem w przeprowadzaniu zabiegów tą metodą.