Colitis nn specyfica i w komórkowym nacieku zapalnym limfocyty

Dostałem wynik badania histopatologicznego, który brzmi: Colitis nn specyfica - w komórkowym nacieku zapalnym limfocyty i domieszka eozynofilów. Jak to leczyć, bo dostałem lek na zaburzenia pracy jelit i zbytnio to nie pomaga.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Rozpoznanie na język polski brzmi - zapalenie jelita grubego niespecyficzne (nn to chyba chodzi o słowo non czyli zaprzeczenie nie). Niespecyficzne zapalenie czyli bez ewidentnej, uchwytnej przyczyny. Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach pracy jelit mogą w stanie zapalnym jelit nie pomagać. Może warto byłoby wprowadzić leki dokładnie działające na stan zapalny jelita grubego. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.