Stulejka a zakażenie i potencja

Czy u 20 letniego mężczyzny posiadanie stulejki może prowadzić do chorób zakaźnych czy też samej impotencji?
Czy wymaga to leczenia tzn. odcięcia samej skóry z napletka czy są też na to jakieś inne sposoby?
Gdzie mogę się skierować, aby jakiś z zabiegów wykonać i jakie są ceny takich zabiegów?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno stulejka powoduje zbierania się nadmiaru mastki w okolicy rowka zażołędnego, która nie może być odprowadzana i może ulegać zakażeniu co często prowadzi do stanów zapalnych żołędzia. Problemów z potencją nie powinno być, ale jeśli stulejka jest zaawansowana takowe mogą wystąpić. Oczywiście najskuteczniejszym sposobem leczenia stulejki jest zabieg, który polega na usunięcie plastycznym napletka. Metoda zabiegu jest uzależniona od stopnia nasilenia stulejki.

Ze stulejką należy udać się do urologa. On wytłumaczy jakie powinno być dalsze postępowanie. Zabieg wykonywany jest bezpłatnie w publicznych ośrodkach zdrowia. Odpłatnie zabieg można wykonać w ośrodkach niepublicznych - koszt około 2000-3000 zł.