Jak rozpoznać czy to wyrostek robaczkowy?

Mam lekkie bóle w dolnej części brzucha, po prawej stronie. Bóle te pojawiają się najczęściej podczas kaszlu i gdy podnoszę prawą nogę. Czy to jest zapalenie wyrostka robaczkowego?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Pana objawy mogą sugerować zapalenie wyrostka robaczkowego. Aby stwierdzić czy to jest zapalenie wyrostka robaczkowego trzeba udać się do lekarza, który Pana szczegółowo zbada. Sam opis dolegliwości nie wystarczy do potwierdzenia choroby. Jeśli w czasie badania palpacyjnego będą wątpliwości trzeba wykonać badania krwi i moczu, a także może będzie trzeba wykonać USG jamy brzusznej. O tym wszystkim jednak musi zadecydować lekarz.