Rak odbytnicy j ropiejący przerzut na pośladku

Wynik badania histopatologicznego DGN: Adenocarinoma exulceratum G2. Pobrano wycinek z guza na pośladku następny wynik badania Adenocarcinoma metastaticum abscendens. Guz jest ropiejący i otworzyły się dwie dziury jedna w mosznie i w pachwinie z ktorych też sączy się ropa czasem woda podawane są różne antybiotyki, wszystkie podawane są dożylnie i doustnie podawany jest jeden i nie ma żadnych objawów poprawy. Co można jeszcze podać? Wyniki hemoglobiny są niskie 7,6: krwinek białych 20,1; krwinek czerwonych 2,76; hematokryt 24,7 RDW 24,9; PLT 754; NEUT 17,0 BASO 84,4; MONO 1,46 FIBRYNOGEN 7,10 ; BIOCHEMIA glukoza w surowicy 6,4. mocznik w surowicy 3,1 kreatynina w surowicy 38,8; NA 133; kwas moczowy w surowicy 132,5 GGTP 250;L CEA 4,57; CA 19-9 50,7.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Wynika badania histopatologicznego świadczy o tym, że jest to gruczolakorak wrzodziejący o skali zaawansowania histopatologicznego 2 (w skali 3 stopniowe). Guz na pośladku to przerzut raka odbytnicy (po polsku rozpoznanie histopatologiczne to gruczolakorak przerzutowy, ropiejący). Leczenie jest bardzo dobrze dobrane, obejmuje cały panel mikrobiologicznego zakażenia. Trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to bardzo zaawansowana forma nowotworu, a taki przerzut ropiejący jest oporny na wszelakiego typu leczenie. Na pewno należałoby się dodatkowo skonsultować z onkologiem. Być może po badaniu i analizie stanu klinicznego pacjenta właściwym postępowaniem byłaby dodatkowa radioterapia. O tym musi jednak zadecydować onkolog.