Uciążliwy ból w prawym podbrzuszu

Od jakiegoś czasu boli mnie w prawym podbrzuszu. Nawet byłem w szpitalu z tego powodu, ale zrezygnowali z zabiegu. Toteż kompletnie dałem sobie z tym spokój, tzn. nadal coś mnie tam pobolewało, ale tabletki przeciwbólowe na bazie ibuprofenu załatwiały sprawę. Aż do czasu kiedy obudziłem się w nocy cały spocony z silniejszym bólem oraz potrzebą szybkiego wypróżnienia. I znowu sie zaczęło. I tak mnie boli. Da się wytrzymać zwłaszcza po lekach rozkurczających i znowu leki przeciwbólowe.

Ale chce wiedzieć, czy można raczej wykluczyć ból wyrostka, gdy tak pobolewa już z tydzień czasu oraz chce zaznaczyć, że nie boli mnie zbyt mocno przy nawet silnym ucisku brzucha. Czy każdy ból wyrostka da sie zdiagnozować przy uciskaniu bolącego miejsca (czy musi boleć przy ucisku)? Aha, brak zaparć, ewentualnie lekka biegunka miała miejsce w tym okresie. I nie działa również, wypróbowany sposób z prawą nogą.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Raczej tygodniowe objawy bólowe nie sugerują ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego. Rozwój stanu zapalnego jest o wiele szybszy (doba do dwóch).

Jednym z objawów zapalenia wyrostka robaczkowego jest bolesność uciskowa prawego podbrzusza. Jednak objawów jest o wiele więcej. Wszystkie są opisane na stronie http://www.echirurgia.pl/wyrostek/ostre_zapalenie_wyrostka.htm

Aby definitywnie wykluczyć zapalenie wyrostka robaczkowego i stwierdzić co dokładnie Panu dolega należy udać się do lekarza. Być może ma Pan tylko zapalenie jelit.