Żółtaczka, niestrawność, skoki temperatury po plastyce dróg żółciowych

Moja mama miała w grudniu ubiegłego roku wycięty pęcherzyk żółciowy. Podczas zabiegu laparoskopii, po wycięciu pęcherzyka lekarze stwierdzili, że przewód żółciowy jest niedrożny i wycięto mamie około 1 cm tegoż przewodu i zastąpiono odcinkiem wyciętym z jelita. Po operacji mama długo nie mogła dojść do siebie. Była w bardzo ciężkim stanie. Uporaliśmy się jednak z tym problemem i przed Nowym Rokiem mama wróciła do domu. Utrzymywała jednak ścisłą dietę przez co praktycznie z dnia na dzień chudła. Jej dieta składa się głównie z kisieli, bananów, jogurtów, zup warzywnych na tzw. rosołkach, gotowana pierś z kurczaka. Każda próba rozszerzenia diety kończyła się bólem, wymiotami, mdłościami itp. Lekarze stwierdzili, że ten fakt będzie utrzymywał się już do końca życia. Jakby tego było mało, około 1 m-ca po operacji bardzo często zdarza się, że mama praktycznie z chwili na chwilę dostaję bardzo wysokiej gorączki - około 39 stopni i drgawek. Lekarze każą jej zbijać temperaturę lekami przeciwgorączkowymi i zapisują antybiotyk. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że ostatnio takie napady mają miejsce 1-2 razy w tygodniu. Od antybiotyków mamy organizm jest tak wyjałowiony, że nie ma ochoty już nic jeść, ma mdłości itp. Na dodatek dwa dni temu mama dostała żółtaczkę i leży w szpitalu. Lekarze nie chcą nam nic powiedzieć, mówią że to może trzustka, ale nie są zdecydowani co do diagnozy. Mama załamuje się psychicznie i myśli o najgorszym. Nie wiemy jak jej pomóc i gdzie ewentualnie szukać dobrych specjalistów.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Nie mam dokładnych informacji na temat obecnego stanu klinicznego i wyników badań, aby w pełni udzielić odpowiedzi na to pytanie. Niestety w chwili obecnej mogło dojść do zwężenia ujścia dróg żółciowych w miejscu zespolenia z przewodem żółciowym (typowe powikłanie po zabiegach na drogach żółciowych). Objawia się to częstymi zapaleniami dróg żółciowych oraz żółtaczką. Zapewne trzeba będzie rozważyć ponowny zabieg. Dokładnych informacji trzeba zaczerpnąć bezpośrednio od lekarza prowadzącego mamę.