Naciek raka płaskonabłonkowego warg sromowych
Infiltratio carcinomatosa planoepithelialis - głównie na wargach sromowych. Jaka jest szansa na wyleczenie, jak przebiega leczenie i jaka jest umieralność, dotyczy to kobiety 36 letniej, początkowe stadium.
Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.
Nie znam dokładnie zasięgu zmiany, stopnia naciekania, czy istnieją przerzuty miejscowe i odległe, dokładnej lokalizacji, stanu klinicznego pacjentki, aby dokładnie odpowiedzieć na powyższe pytania. Naciek raka płaskonabłonkowego jest bardzo ogólnym sformułowaniem. Jeśli to rzeczywiście początkowe stadium, o bardzo małym zasięgu, ograniczone do skóry powinno wystarczyć tylko leczenie operacyjne (wycięcie zmiany w granicach zdrowych tkanek). W takim przypadku rokowanie jest bardzo dobre, praktycznie przeżywalność 100%.