Nierówne podnoszenie się jąder

Czy z moimi jądrami jest wszystko dobrze? Nie wiem czy jest to normalne, ale jak wciągam brzuch w ten sposób, że koncentruję się na tym, aby podnieść jądro do góry to unosi się do góry tylko prawe jądro, z lewym jest to niemożliwe (przy tym nadmieniam, że jak normalnie wciągam brzuch to obydwa jądra spoczywają na swoim miejscu). Obydwa jądra są mniej więcej jednakowej wielkości. Ale niepokoi mnie to, że czasami odczuwam jakby złe ułożenie prawego jądra no i lekki ból w prawej pachwinie. Zaobserwowałem, że gdy worek mosznowy jest maksymalnie skurczony to prawe jądro dość znacznie się chowa w jamie brzusznej podczas, gdy lewe w ogóle. Przy czym w normalnych warunkach jest wszystko dobrze. Z płodnością jak na razie nie mam żadnych problemów. Jako dziecko przechodziłem świnkę i lekarze nie stwierdzili powikłań.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

To normalna sytuacja jaką Pan opisuje. W powrózku nasiennym znajduje się mięsień tak zwany wieszadłowy. On powoduje podnoszenie jąder do góry. Taki mięsień może być różnie rozwinięty. W jednym jądrze mocniejszy, a w drugim słabszy. Człowiek jest asymetryczny, to fizjologiczna sytuacja. Nie widzę tu żadnej patologii. Jeśli ma Pan wątpliwości proszę się z tym problemem bezpośrednio skontaktować z lekarzem.