Opuchnięty napletek i moszna po usunięciu przepukliny pachwinowej

Kilka dni temu miałem zabieg usunięcia przepukliny mosznowej lewostronnej (nie mam pojęcia jaką metodą, ale w każdym bądź razie miałem wczepianą siatkę). Ból już powoli mija, ale zobaczyłem, że worek mosznowy mam strasznie leciutki i taki delikatny. Dodatkowo skóra na prąciu jest dosyć długa, pomarszczona, a samo prącie jakby sflaczałe, mniejsze i lekko schowane do pachwiny.

Mam jechać w tym tygodniu po wypis to zapytam się co i jak, ale napletek wydaje się napuchnięty (tak jakby było w nim powietrze albo jakiś płyn) to samo mam z woreczkiem mosznowym. O co może chodzić (czy jest możliwe, że to przez te nawadnianie kroplówką przed zbiegiem)?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

To typowy stan po takim zabiegu. W skutek zaopatrzenia kanału pachwinowego (uszczelnienia go) dochodzi do ucisku obrzękniętych tkanek pooperacyjnych na struktury przebiegające w tym kanale (np. naczynia). Przez to dochodzi do utrudnienia odpływu krwi następstwem czego może być obrzęk moszny, ale też i penisa.

Typowa sytuacja. Objaw ten zazwyczaj do dwóch tygodni ustępuje samoistnie.