Niekształtna czaszka

Tylna cześć mojej czaszki jest wklęsła nie jest okrągła tylko tak jakbym miał zapadniętą czaszkę. Na czubku głowy natomiast mam czaszkę wyrośniętą do góry. Przeszkadza to w życiu codziennym, ponieważ nie wygląda to normalnie. Chciałbym się zapytać co mogę z takim czymś zrobić? Czy da się to może operować, żeby przywrócić normalny kształt czaszki. Dodam, ze mam to chyba od dzieciństwa. Czytałem tez, ze u małych dzieci może wystąpić KRANIOSTEROZA i czy ja mógłbym mieć coś takiego - niekształtną czaszkę?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Takich zabiegów z powodu niekształtnej czaszki raczej nie wykonuje się. Aby zabieg był wykonany musiałoby być bardzo dużego stopnia zniekształcenie czaszki z defektami neurologicznymi, dużymi defektami estetycznymi. Jeśli jednak uważasz, że czaszka jest znacznie zniekształcona to radzę w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem.