Czy po wycięciu pęcherzyka żółciowego można szybko wrócić do karmienia piersią?

Mam 4 miesięczną córkę, którą karmię piersią. W lutym przeszłam zapalenie pęcherzyka żółciowego. Na USG lekarz nie stwierdził żadnych kamieni. Dostałam leki rozkurczowe, inne stosowane po uszkodzeniach wątroby no i oczywiście dieta. Pomogło, ale w tamtym tyg. znowu dostałam bólu pod prawą łopatką, pojawiły się wymioty i ból pod żebrami. Zastosowałam znów tą samą kurację i już było dobrze, aż do dzisiejszej nocy kiedy znowu złapał mnie ten sam ból pod prawą łopatką. Te bóle pojawiają się zawsze w nocy i całkiem nieoczekiwanie. Nie można sobie znaleźć żadnej pozycji. Wybieram się na powtórne USG i nie wiem czy nie będzie musiało się to skończyć operacyjnie. Nie chciałabym rezygnować z karmienia. Czy jest w ogóle to możliwe? Boję się, że potem córeczka nie będzie chciała już ssać.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Sam zabieg najlepiej wykonać metodą laparoskopową, wtedy trwa krótko i pobyt w szpitalu także jest bardzo krótki (2-3 doby). Już dobę po zabiegu można ewentualnie wyjść ze szpitala i bez problemu karmić dziecko piersią. Dlatego nie powinna Pani rezygnować z karmienia piersią. Co do szczegółów najlepiej porozmawiać na ten temat z lekarzem, który będzie Panią prowadził w szpitalu.