Lekki gips na złamanie szyjki kości promieniowej u dziecka

Czy przy złamaniu szyjki kości promieniowej prawej ręki u 5 latka można założyć lekki gips?
Lekarka, która zakłada tradycyjny gips odradziła lekki gips ze względu na wiek dziecka. Powiedziała również, że córeczkę będzie bolała rączka ponieważ będzie nią ruszała.

Chciałabym założyć dziecku lekki gips z uwagi na to że jest:
* 5 razy lżejszy
* 20 razy trwalszy
* nie brudzi
* nie kruszy się
* wodoodporny
* przepuszcza wodę i powietrze (super sprawa na upały)
* nie powoduje swędzenia i alergii
* całkowicie transparentna dla promieni RTG
* nie posiada włókien szklanych

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Nie znalazłem nigdzie, przeciwwskazań do stosowania gipsu syntetycznego (lekkiego) u dzieci (jestem chirurgiem ogólnym nie ortopedą ani chirurgiem dziecięcym dlatego nie mam doświadczenie w tym względzie). Należy w tej sprawie porozmawiać z lekarzem prowadzącym dziecko (najlepiej chirurgiem dziecięcym). Trzeba stosować się do zaleceń lekarza, który bezpośrednio prowadzi dziecko.