Naczyniak wątroby a suplementacja diety sportowca

Tydzień temu na badaniu usg lekarz wykrył u mnie naczyniaka wątroby (13 mm). Jestem czynnym sportowcem, siłownia + maratony rowerowe MTB, ogólnie moje zycie związane jest z jakims sportem od zawsze. Czy suplementacja typu: kreatyna, suplementy białkowe, suplementy węglowodanowe, suplementy zwiększające wydajnosc (dzięki nim szybciej krew dostarcza składniki odżywcze do mięśni - efekt mocniejszego użylenia) może mieć jakikolwiek wpływ na szybszy rozrost naczyniaka lub jakikolwiek wpływ ogólnie.

Podkreślam, iż nie pytam o preparaty hormonalne (sterydy).
Jest to dla mnie ważne ponieważ 2 razy w roku przyjmuję wyżej wymienione suplementy i chciałbym wiedzieć czy moge to robić czy też może nie. Wiek 29 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Nie ma przeciwwskazań, aby stosować suplementację dietetyczną tego typu co Pan opisał w przypadku tak drobnego naczyniaka wątroby bez cech niewydolności wątroby.