Leczenie krwiaka w loży pooperacyjnej

Czy krwiak w loży pooperacyjnej się wchłonie? Jestem po operacji usunięcia nerki i ze względu na ogólny stan zdrowia ponowna interwencja chirurgiczna byłaby zbyt ryzykowna.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Oczywiście wszystko zależy od tego jak duży jest krwiak, gdzie dokładnie jest ulokowany, jaki jest stan kliniczny pacjenta, jak dawno jest po zabiegu, jakie są objawy krwiaka? Jeśli krwiak nie jest duży jest szansa, że wchłonie się samoistnie. Jeśli jednak jest duży i jeśliby doszło do zakażenia takiego krwiaka jedynym skutecznym sposobem postępowania jest leczenie zabiegowe (najczęściej drenaż).