Liczne, drobne polipy żołądka

U mojej matki, 72 lata, stwierdzono w skutek badan klinicznych polipy w żołądku. Są one malej wielkości, ok. 2-3 mm, lecz jest ich wiele i moim zdaniem mogą mieć charakter agresywny. Wyniki jednak za dwa tygodnie. Czy jest metoda na ich usuniecie u pacjentki w tym wieku? Nadmieniam, ze w ostatnich 5 miesiącach straciła ona na wadze ok. 5 kg. Tzn. z 56 kg na 51 kg.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na razie trzeba poczekać na wynik badania histopatologicznego. W tej chwili nie ma co prognozować bez tego wyniku. Jeśli polipy są liczne, obejmują śluzówkę całego żołądka, a będą miały podłoże nowotworowe jedynym skutecznym sposobem leczenia jest całkowite usunięcie żołądka.