Szwy po obrzezaniu

Jestem 17 dzień po obrzezaniu całkowitym. Wszystko goiło się idealnie. Ale nie wiem jakie mam/miałem szwy, gdyż nie było ich widać i w związku z tym nie wiem czy mi zeszły/rozpuściły się czy też zostały? W miejscu wiązadełka pozostał mi tylko supełek z żółtych nici i nie wiem co mam z nim zrobić. Czy zostawić, aż sam wypadnie, czy przeciąć go, gdyż w zwodzie czuję ucisk i szczypanie mimo, że wszystkie blizny są już zagojone?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Do zabiegów na napletku używa się szwów o krótkim okresie wchłaniania (około jednego miesiąca). Prawdopodobnie szwy, które Pan miał założone uległy już resorpcji. Jedynie jakiś pojedynczy szew jeszcze nie wchłonął się. Jeśli sprawia Panu on dolegliwości w formie ucisku i pobolewania można go swobodnie usunąć. Tkanki zrastają się do 2 tygodni po zabiegu i nie wymagają już szwów podtrzymujących.