Stan po operacji ginekomastii a wklęsłe sutki

Ok. 7 lat temu (mam 25 lat) przeszedłem operację usunięcia ginekomastii. Jeśli chodzi o blizny po szwach są niemal niewidoczne jednak po operacji zalecono mi mocne owijanie się bandażem, przez co (jak mi się wydaje), moje sutki sprawiają wrażenie przyrośniętych bezpośrednio do mięśnia i z każdym napięciem mięśnia piersiowego bądź uniesieniem rąk chowają się do środka co jest dla mnie STRASZNIE KRĘPUJĄCE. Dodam, że jeden sutek w neutralnej pozycji (ze swobodnie opuszczonymi ramionami) jest wklęsły a drugi prawie idealny i nieznacznie chowa się do środka.

Czy jest sposób na nieoperacyjne (bez ponownego cięcia chirurgicznego) podskórne wypełnienie wklęsłego sutka oraz odczepienie ich od mięśnia, aby zachowywały się naturalnie przy napinaniu mięśnia i ruchu rąk?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z opisu jaki Pan przedstawił to istniałaby taka możliwość, aby ukształtować sutki za pomocą nastrzyknięć wypełniających np. kwasem hialuronowym. Najlepiej w tej sprawie udać się do chirurga plastycznego, zajmującego się chirurgią estetyczną.